Kisberk Imre1. Üdvözlégy Oltáriszentség!
Ebben az évben május 5-én vasárnap a délelőtt ½ 9 órakor kezdődő szentmise keretében kerül sor a dunaújvárosi Nagytemplomban az elsőáldozásra és az édesanyák köszöntésére. Az elsőáldozás során mintegy 18 dunaújvárosi általános iskolás korú gyermek először találkozik az oltáriszentségben jelen lévő Jézus Krisztussal, ünnepélyes szentmise keretében. Az elsőáldozás Jézus testével való első egyesülést jelenti.

Mivel ez nemcsak a gyermek életében kiváltságos ünnep, hanem jeles napja az egyházközségnek is, így az aznap délelőtti óvárosi mise kivételesen elmarad, annak érdekében, hogy a gyermekekkel egy kifejezetten számukra szervezett szeretetlakoma keretében ismerkedhessenek jobban a hívők.

2. Jöjj, Szentlélek Úristen!
Alig két héttel az elsőáldozás után, május 18-án szombaton a délelőtt 10:00 órakor kezdődő szentmise keretében pedig már Spányi Antal megyéspüspök atya várja a dunaújvárosi Nagytemplomban a gyermekeseket és a családosokat. Ezen ünnepélyes szentmise keretében a megyéspüspök mintegy 11 fiatalnak és 4 felnőttnek szolgáltatja ki a bérmálás szentségét. A bérmálás (latinul confirmatio, azaz megerősítés) a keresztségben újjászületettek megerősítése a Szentlélek kiárasztása által, aki a hívőket a keresztény nagykorúságra elvezeti és kegyelmeivel támogatja.
Shvoy LajosNemcsak a bérmálás kiszolgáltatása történik azonban a megyéspüspök ez évi dunaújvárosi látogatása során, hanem megáldásra kerül a Nagytemplom szentélyének 3 új festett ólomüveg ablaka is. Az új üvegablakok Bráda Tibor – Munkácsy-díjas (1984), és „a hazai képzőművészeti életben betöltött sokszínű tevékenységéért” a Magyar Köztársaság arany érdemkeresztjével (2002) kitüntetett – festőművész alkotásai.
A most megáldásra kerülő és a jövőben megvalósítani tervezett további 3-3 új festett ólomüveg ablak központi témája a család, ugyanakkor a még tervezés alatt álló színes üvegablakok között találunk olyat is, amelyen a Dunaújváros római kori múltját idéző oszlopfő és Dunaújváros védőszentje Szent Pantaleon mellett megjelennek városunk jelenkori emblematikus épületei: többek között az Intercisa Múzeum épülete, avagy éppen a Dunai Vasmű főbejárata.
A festett ólomüvegablakok kivitelezésének megkezdését a dunaújvárosi hívők nagylelkű adományai mellett a dunaújvárosi Meiser Ferroste Kft., Edmund Meiser, és az ALFIX GmbH rendkívül jelentős szerepvállalása tette lehetővé.

3. Nekem a Balaton a Riviéra:
Az előző évekhez hasonlóan idén is vakációs nyári tábort szervez a római katolikus plébánia az általános iskolás korú hittanosai számára. Ebben az évben Balatonalmádi-Káptalanfüreden nyaralhatnak 5 napot július első hetében a plébánia által pasztorált gyermekek közül kikerülő jelentkezők. Jelentkezni a hittantanároknál tudnak még a gyermekek.

Az előző évi elsőáldozásról készült képek az alábbi elérési úton megtekinthetőek:

Az előző bérmálásról készült képek az alábbi elérési úton megtekinthetőek:

Az előző évi vakációs hittan táborról készült képek az alábbi elérési úton megtekinthetőek:

Dunaújváros, 2019. május 2.

Hálás köszönettel:

Dunaújvárosi Római Katolikus Plébános (Baltási Nándor) nevében és megbízásából:

dr. Fekete Gábor Lajos - kántor/orgonista
(Dunaújváros Római Katolikus Plébánia)
s.k.