advent varakozas 02Adventi készülődésünk december másodikán kezdődött. Gyermekprogramok, a Móricz iskola hangversenye és csendes imalehetőségek segítenek minket a várakozás időszakában, hogy felkészüljünk a karácsony misztériumának befogadására.

A szombati előesti szentmisén csendesen vártuk az első gyertya meggyújtását a sötét templomban. Tevékeny napot tudtunk magunk mögött; a betlehemi próba után adventi kézművességet szerveztünk a hittanos gyerekeknek és szüleiknek az altemplom közösségi termében.

December 8-án, a Szeplőtelen fogantatás ünnepén 12-13 óra között imaórára vártuk a híveket a Krisztus Király Templomban. Az imaalkalmat és a hozzá kapcsolódó 24 órás rózsafüzér imaláncot a lengyel közösség kezdeményezte. Köszönet érte.

A Szent II. János Pál pápa Gyermek Túrazarándok Közösség Mikulás-zarándoklatot hirdetett. A lelkes kis csapat Mezőfalva határában barangolt.

Évek óta az adventünk szép programja a Móricz Zsigmond Általános Iskola kórusainak koncertje, amely most is megtöltötte a templomot. A médiamegjelenést https://www.duol.hu/kultura/helyi-kultura/advent-koncert-moricz-katolikus-templom-2129233/  felületen olvashatják.

Karácsony előtt, az Ambrus család felajánlásából új ablakkal gazdagodott a templomunk. Szent Mónika, az édesanyák védőszentje, az oldalbejárat mellett fogadja a betérőket. Az ólomüveg ablakot Megulesz Magdolna és Schultz Gábor készítette.

A karitász önkéntesei, a hagyományokhoz híven, meglátogatták az idősotthonok és a Kandó téri hajléktalan szálló lakóit. Süteményt és melegételt osztottak, a közösség anyagi támogatásából. Rászoruló családok elvitték az utolsó élelmiszercsomagokat is.

Advent vége – a várakozás után beléptünk a karácsonyi időszakba. A gyermekek délutáni pásztorjátékát követve készülődtünk az éjféli szentmisére.

„Ó fényes nap, ó szép Csillag,

Téged vágyunk mi látni csak:

Kelj fel Napunk, fényességed

űzze el a sötétséget.”